Úvod Hlavní menu

Uživatelská recenze iKlips II

26.04.2018

Určitě nejsem technický typ. Byla jsem ale vržena do světa moderních technologií, proto se je učím používat.

Jako máma dvou malých dětí a majitelka několika zvířat mám samozřejmě věčně přeplněný telefon fotkami a videi. Kdo z vás to nezná? Dostala jsem se do situace, kdy bylo nutné fotky buď kompletně promazat nebo se poohlédnout po alternativním řešení.

Mám doma sice záložní disk, umím fotky zálohovat v počítači, ale zkrátka to nedělám. Potřebovala jsem něco jednoduššího a rychlejšího. A hlavně taky něco, co můžu nosit s sebou.

iKlips od značky Adam Elements je již druhou verzí úspěšných flash disků, které oproti běžným flash diskům nabízí mnohem širší a chytřejší využití. Abych k vám byla zcela upřímná, flash disky jsem pořádně používala naposledy na vysoké škole, kdy jsem na ně zálohovala verze diplomek a prezentací. Nedokážu vám dostatečně popsat, jaký technický šok jsem utrpěla, když jsem se začala seznamovat s iKlips II.

přední strana balení iKlips IIzadní strana balení iKlips II

Samotné provedení hodnotím jako povedené, ale nemůžu říct, že bych je považovala za něco extra. Pěkná flashka, již na první pohled i omak kvalitní materiály, ale pohled na pěknou rtěnku mi srdéčko rozbuší víc.

Mile mě překvapilo, že je iKlips dvoustranný, na jedné straně je USB-A 3.1 konektor a na straně druhé je certifikovaný Apple lightning konektor.

detailní pohled na konektor lightningiklisp s odnímatelnou krtkou konektorů

Skutečně nadšená jsem ale byla hned v první chvíli, kdy jsem iKlips připojila ke svému telefonu. Byla mi nabídnuta aplikace iKlips, kterou jsem si hned stáhla z App Store. Mile mě překvapilo, že je plně v češtině! S angličtinou nemám problém, ale čeština je rozhodně bonus a zvyšuje komfort použití. Já osobně většinou ignoruju návody k použití, ale v tomto případě to vůbec nevadilo. Naprosto intuitivně jsem zvládla pochopit všechno, co jsem potřebovala k tomu, abych se s iKlipsem seznámila.

Měli jsme oslavu dceřiných narozenin, před kterou jsem si (jako obvykle) nestihla zazálohovat fotky a vyčistit paměť telefonu. A iKlips mě zachránil, protože ho stačí připojit k telefonu, otevřít si přes aplikaci fotoaparát a fotit. Fotky se automaticky ukládají do iKlipsu a jede se dál.

iKlips II propojená s laptopem a iPhonemIMG_8433

Další skvělé využití iKlipsu, které mě doslova nadchlo, je možnost stáhnout si videa z Youtube pro budoucí přehrávání. Pokud cestujete do zahraničí a víte, že budete mít omezená data nebo za ně nechcete platit, stačí si připravit oblíbená videa do iKlipsu. Já jsem si takhle chtěla stáhnout videa se cvičením, abych se i na dovolené udržovala fit. Dopadlo to ale úplně jinak, do iKlipsu si děti postahovaly své oblíbené pohádky a Kovyho písničky a pak si je pouštěly z tabletu v autě. Super! Každý rodič teď jistě kýve hlavou, protože zná ten rozdíl mezi dětmi unavenými a otrávenými dlouhým sezením v autě a mezi dětmi tichými, zabranými do pohádky a chechtajícími se nad Závislákem. Pro studenty nebo lidi, kteří nechtějí platit za data, je iKlips výbornou možností přehrávání videí offline. Musím zdůraznit, že díky tomu, že iKlips obsahuje nejkvalitnější USB konektor, je přenos videí i fotek bleskurychlý.

Na závěr uvedu několik technických informací a fotky porovnání první a druhé verze iKlips. I když je iKlips II lepší a vymakanější, vzhledově je možná zajímavější jednička. Ale je možné, že jsem ovlivněná jen barvou. Ta růžová metalíza mě zaujala víc než šedé provedení. Na druhou stranu jsou asi u dvojky lépe řešené krytky konektorů a gumové poutko mezi nimi.

přední pohled srovnání staré a nové verze iKlipszadní pohled srovnání staré a nové verze iKlips

Jestli jste si dosud mysleli, že je úplně jedno, jakou flashku si koupíte, velmi jste se mýlili. Vyplatí se připlatit. S iKlipsem je život opravdu o kousek pohodlnější.

Flashdisky iKlips II máme k dispozici v těchto variantách:

Kategorie

vyprodej